IKS

Ruts DC | Gwarek, Kraków | VooDoo Warszawa | 19-20.11.2023 | org. WiniaryBookings [Polecane Wydarzenie]

Legendarna, brytyjska formacja punk rockowe Ruts DC już w listopadzie tego roku wystąpi na dwóch koncertach promujących jej najnowszy album „Counterculture?” w Polsce! Tym razem usłyszeć będzie można ich w 19 listopada w Krakowie i dzień później w Warszawie.

Bilety:

  • Sprzedaż biletów rozpoczęła się w piątek, 11.08 o godz. 10

  • Punkty sprzedaży: www.winiarybookings.pl, Going, Empik Bilety, Biletomat, Eventim Polska, Ebilet.pl, Ticketmaster Polska

 

📅 19.11.2023
📍 Kraków, Gwarek
📅 20.11.2023
📍  Warszawa, VooDoo

 

Ruts DC (początkowo w pierwszych latach działalności The Ruts) powstał w 1977 roku w Londynie. Ich punk rockowe granie pod koniec lat 70. wpisywało się znakomicie w ówczesne trendy, stąd ich przeboje jak „Babylon’s Burning” czy „Something That I Said” znalazły się na brytyjskich listach przebojów („Babylon’s Burning” nawet w pierwszej dziesiątce UK Top 10!). To z kolei pociągnęło za sobą występ w kultowym programie Top of the Pops oraz wspólnymi koncertami m.in. z The Damned, The Clash, Buzzcocks czy Sham 69. Niestety, gdy wokalista grupy Malcolm Owen zmarł w 1980 grupa zmieniła nazwę na Ruts DC i po nagraniu dwóch krążków zakończyła działalność w 1983 roku. Po 24 latach zespół wznowił działalność i nagrał cztery longplaye – „Rhythm Collision Volume 2” w 2013 roku, „Mustic Must Destroy” w 2016 roku. Po pięciu latach grupa poszła za ciosem wydając album „Electracoustic Volume One”, a w tym roku 21 kwietnia ukazał się album „Counterculture?”. To w ramach promocji tego wydawnictwa zespół przyjeżdża na dwa niepowatrzalne koncerty do Polski. Musicie tam być!

 

IKS
Udostępnij i poleć znajomym!

Dodaj komentarz