IKS

Josef Van Wissem & Hilary Woods | Jassmine, Warszawa | 16.12.2023 | org. WiniaryBookins [Polecane Wydarzenie]

Już 16 grudnia holenderski kompozytor Josef Van Wissem powróci do Polski, gdzie wystąpi w stołecznym klubie Jassmine w towarzystwie irlandzkiej artystki Hilary Woods!

Bilety:

 

📅 16.12.2023
📍 Warszawa, Jassmine

 

Josef Van Wissem to awangardowy kompozytor oraz prawdopodobnie najbardziej znany lutnista w krajach zachodnich. Holenderski artysta ma na swoim koncie współpracę m.in. z amerykańskim reżyserem Jimem Jarmuschem, której owocami są: nagrodzony w 2013 na festiwalu w Cannes soundtrack do filmu “Only Lovers Left Alive” oraz ich wspólne 4 albumy. W ubiegłym roku ukazała się neoklasyczna, solowa płyta artysty “Behold I Make All Things New”. Na zlecenie Commissioned by La Cinémathèque Française Van Wissem skomponował ścieżkę dźwiękową do odnowionego filmu “Nosferatu”, który New York Times opisał jako “90 minutową podróż od ciszy do hałasu, osiągającą kulminację w postaci gęstego, wolnego death metalu”. Co więcej, 4 kompozycje muzyka zostały wykorzystane w wyprodukowanym dla HBO serialu Irma Vep. 

 

Josef Van Wissem:

 

Hilary Woods to irlandzka artystka, której dźwiękowe eksperymenty z wykorzystaniem sampli, nagrań terenowych oraz głosu przepełnione są atmosferą intymności i wrażliwości. Jeszcze w tym roku nakładem Sacred Bones Records ukaże się jej trzeci album, a na promujących go koncertach Hilary wystąpi w towarzystwie perkusisty Gabriela Ferrandiniego, dzięki któremu muzyka ma zyskać oddech, pozbawiając ją jakichkolwiek ograniczeń.

 

Hilary Woods:

IKS
Udostępnij i poleć znajomym!

Dodaj komentarz