IKS

Led Zeppelin Symphonic, Warszawa (17.05.2023) Gliwice (20.05.2023) [Koncert – polecane wydarzenie], org. JVS GROUP

led-zeppelin-symphonic

Już w maju zawita do Polski Led Zeppelin Symphonic, który wykona przeboje legendarnego zespołu w towarzystwie orkiestry symfonicznej. Ich koncerty odbędą się w Warszawie i Gliwicach. Organizatorem jest JVS GROUP.

📅17.05.2023
📍Warszawa, Torwar
📅20.05.2023
📍Gliwice , Arena Gliwice

Bilety w cenach:
Premium od 279,00 PLN
Kategoria I od 239,00 PLN
Kategoria II od 209,00 PLN
Kategoria III od 189,00 PLN
Kategoria IV od 169,00 PLN
Kategoria V od 149,00 PLN
Kategoria VI od 129,00 PLN

dostępne na stronie ebilet.pl.

 

Po energetycznych koncertach w Londynie i Paryżu, znakomici wokaliści z londyńskiego West Endu wraz z 50-osobową orkiestrą, wyruszą w światową trasę koncertową, która obejmie Warszawę i Gliwice. Led Zeppelin Symphonic wystąpi 17 maja 2023 roku na warszawskim Torwarze oraz 20 maja 2023 w Arenie Gliwice.

 

Koncerty Led Zeppelin Symphonic to hołd dla legendarnej brytyjskiej grupy rockowej. Ponad 50 artystów spotka się na jednej scenie, aby połączyć muzykę rockową i orkiestrę symfoniczną, tworząc wyjątkowe doświadczenie dla fanów Led Zeppelin.

 

Led Zeppelin to zespół przesiąknięty wspaniałą legendą rocka. Niezależnie od tego, czy chodziło o potężny dźwięk, który zdefiniował całe pokolenie, czy też o ich równie urzekające wybryki poza sceną — Led Zeppelin od dziesięcioleci jest uznawany za jedną z najbardziej wpływowych grup muzycznych na świecie. Swoją nazwę zaczerpnęli od Keitha Moona – perkusisty „The Who“, który miał powiedzieć w 1968 roku, że ich zespół jest skazany na upadek jak „ołowiany balon” („Lead Balloon“). Grupa wyrzuciła jednak literę „a” z jej pierwszego członu, a słowo „balloon” zastąpiono wyrazem „zeppelin”. Dla Page’a miało to symboliczne znaczenie. Oznaczało zarówno ciężar, jak i lekkość w ich grze.

 

Członkowie tej legendarnej kapeli byli w swoim czasie buntownikami, ale stali się ikonami muzyki rockowej, prekursorami metalu i hard rocka. Cechowały ich również ekstrawaganckie inspiracje innymi kulturami i psychodeliczne motywy. Nadal są uważani za jeden z najbardziej wpływowych zespołów na świecie, a ich muzyka trafiła również do filmu, pojawiając się w takich hollywoodzkich blockbusterach jak Godzilla czy Thor: Ragnarok.

 

Kto chciałby powspominać i usłyszeć na żywo kolejny raz utwory takie jak: „Whole Lotta Love“, „Black Dog“, „Kashmir“, „Rock & Roll“, „Dazed & Confused“, czy wreszcie „Stairway To Heaven“ powinien natychmiast kupić bilety! Tego nie można przegapić!

 

IKS
Udostępnij i poleć znajomym!

Dodaj komentarz