IKS

Zapraszamy na Electric Guitarlands do Bochni! | org. Bochnia Rocks

Po ogromnym sukcesie pierwszej edycji zapraszamy na drugą edycję trasy Electric Guitarlands – niezwykłe wydarzenie celebrujące magię gitary elektrycznej! Wybierz się z nami w ekscytującą podróż i niezapomniane wrażenia! Czterech wirtuozów gitary – Florian Opahle (Jethro Tull / Greg Lake), Angel Vivaldi, Nick Johnston i Rowan Robertson (Ronnie James Dio) – uświetnią wyjątkowy wieczór z gitarą elektryczną.

 

📅 23.05.2024 | Bochnia, Kino Regis (wydarzenie)
🎟 Bilety (170zł) do nabycia w Miejskim Domu Kultury w Bochni oraz online (link)

 

Florian Opahle – mistrz harmonii, Niemiecki gitarzysta, najbardziej znany ze współpracy z muzykiem rocka progresywnego Ianem Andersonem, a później z jego zespołem Jethro Tull. Grał z Andersonem od 2003 do 2019 roku, a od 2017 do 2019 roku w zreformowanym Jethro Tull, w obu składach jako gitarzysta prowadzący. Grał też z zespołem Grega Lakea. Dzięki stylowi, który wykracza poza gatunki i kulturze gry, Florian Opahle poprowadzi nas przez wyjątkową podróż dźwiękową i oczaruje nas swoim mistrzostwem gry na gitarze.

 

 

Angel Vivaldi – futurystyczna wizja. Amerykański gitarzysta, autor tekstów i producent. W 2014 roku uznany za „trzeciego najlepszego gitarzystę” przez Prog-Sphere. Karierę solową rozpoczął w 2003 roku. Vivaldi samodzielnie wydał sześć płyt: Revelations, The Speed of Dark, Universal Language, Away with Words: Part 1, Synapsa i Away with Words: Part 2. W 2015 roku wydał cover singla „Crystal Planet” Joe Satrianiego. Vivaldi znany jest ze swojego wirtuozowskiego stylu gry na gitarze i kinowych teledysków. Innowator i wirtuoz Angel Vivaldi zanurzy nas w swojej wizji muzyki futurystycznej. Jego niezwykłe zdolności, poprowadzą nas w kosmiczną podróż po nutach i akordach.

 

 

Nick Johnston – badacz dźwięku. Kanadyjski gitarzysta i autor tekstów, który nagrywa jako artysta solowy. Na jego albumach znalazły się partie wybitnych artystów, takich jak Paul Gilbert, Marco Minnemann, Guthrie Govan i Bryan Beller. Grał także w piosenkach innych artystów, w tym Intervals, Scale the Summit, Periphery, Polyphia, David Maxim Micic i Mike Dawes. Johnston cytował muzyczne wpływy, takie jak Stevie Ray Vaughan, Eddie Van Halen, Yngwie Malmsteen i Jeff Beck, mówiąc: „W niczym nie przypominam tych gości, ale mają na mnie ogromny wpływ”. Kolejnym wpływem był Joe Satriani. „Wydaje mi się, że zanim wysłuchałem Joe, nie rozumiałem, jak ważną rolę odgrywają melodie w budowaniu kompozycji” – stwierdził Nick w wywiadzie dla Total Guitar. „Uświadomiłem sobie, że to on naprawdę to rozpracował – równowagę techniki, brzmienia, melodii i produkcji. Podczas gdy muzycy uczyli się bluesa od Hendrixa i Claptona, ja uczyłem się ich od Satrianiego”. Gitarzysta wypuścił swoją własną gitarę sygnowaną przez Schecter w 2016 roku. Pasjonuje się także komiksami i zatrudnił ilustratorów komiksów do stworzenia okładek jego albumów. Nick Johnston, mistrz fusion i dźwiękowych eksperymentów, zaskoczy wszechstronnością. Spektakl, który przekracza muzyczne granice i zabiera nas w nieznane terytoria współczesnej gitary.

 

 

Rowan Robertson – doświadczenie i wszechstronność Brytyjski gitarzysta, na stałe mieszkający w Las Vegas. Robertson został zwerbowany do zespołu Dio, gdy miał zaledwie 17 lat. To doświadczenie wyprowadziło młodego gitarzystę na szerokie wody i zdobył międzynarodową sławę prawie z dnia na dzień. Wiadomość, że po odejściu Craiga Goldy, Dio zastąpił go niezwykle młodym, wyśmienitym gitarzystą opanowała hard rockowe i metalowe magazyny, takie jak Hit Parader, Rip i Circus, zaraz po tym jak ukazał się album Robertsona z
zespołem DIO, zatytuowany „Lock Up the Wolves”. Dzięki karierze pełnej doświadczeń Rowan Robertson poprowadzi nas
przez swoją muzyczną wszechstronność. Od potężnych riffów po zawiłe melodie – jego występ będzie podróżą poprzez historię rockowej gitary.

 

Gitarzystom towarzyszyć będzie sekcja rytmiczna: perkusista Roberto Pirami i grający na basie Francesco Caporaletti. Koncert to ponad 2 godzinny spektakl muzyczny (każdy gitarzysta zagra 30 minutowy set), różnorodny stylowo i z magiczną atmosferą autorskich utworów i niezapomnianych hitów Jethro Tull, Black Sabbath, DIO, Rainbow, Beatles, Gary Moorea czy Jimi Hendrixa! Koncert zakończy niezwykłe jam session, gdzie wszyscy czterej gitarzyści wystąpią razem na scenie, tworząc eksplozję dźwięków i kreatywności.

IKS
Udostępnij i poleć znajomym!

Dodaj komentarz