IKS

Tomasz Dzień (Magda Hanausek & T.Day) [Rozmowa]

Magda Hanausek & T.Day to duet dwojga przyjaciół, którzy kochają muzykę. T.Day czyli Tomasz Dzień jest kompozytorem, muzykiem i producentem muzycznym, pochodzącym z Mielca. Przez prawie 30 lat koncertował jako basista z wieloma artystami i zespołami takimi jak: Mr. Pollack, Taurus, Seven B, Gienek Loska, Jacek Dewódzki, Delhy Seed, czy Steel Velvet. Magda Hanausek, znana już czytelnikom Sztukmixa z projektu Mag & Greg, to wszechstronna wokalistka i autorka tekstów, mieszkająca w Krakowie. Oboje spotkali się przypadkiem na koncercie Magdy w jednym z krakowskich lokali i już po kilku tygodniach powstały pierwsze piosenki. Owocem ich wspólnej twórczości jest ep-ka pt. „Zawołaj mnie” na którym znalazło się 5 utworów . Sami określają swoją muzykę jako alternatywny pop, ale nie przywiązują wagi do „szufladek”. O szczegółach ep-ki i dalszych krokach duetu opowiedział mi Tomek ‘T.Day’ Dzień.

 

Maciej Majewski: Wasza współpraca zaczęła się zdaje utworu „For A” sprzed dwóch lat?

 

Tomasz Dzień: Tak. Potem mieliśmy około roczną przerwę i nie tworzyliśmy nowych utworów.

 

MM: Czemu więc wspólna ep-ka „Zawołaj mnie” ukazuje się dopiero teraz?

 

TD: Byłem zajęty innymi projektami  – m.in. z wokalistami ze Stanów.

 

MM: A w międzyczasie Magda zaangażowała się w projekt Mag & Greg. Brakowało czasu jak mniemam?

 

TD: Dokładnie tak. Od czasu do czasu spotykaliśmy się z Magdą, a ja prezentowałem jej nowe pomysły. Jakiś rok temu nagraliśmy live session w studio, z czego ukazało się kilka piosenek na YouTube.

 

zdj. materialy promocyjne

 

MM: No właśnie – nie chcieliście ich dołożyć do tego wydawnictwa, by powstała cała płyta?

 

TD: Dwie piosenki z live są w wersji studyjnej na ep-ce. Mamy zrobione więcej piosenek i pewnie wystarczyło by na płytę, ale nie zdążyłem tych piosenek zamknąć do końca, a Magda już była w zaawansowanej ciąży, więc nie chciałem jej męczyć. Jestem perfekcjonistą i nie wydaję niedopracowanych utworów (śmiech).

 

MM: Kto oprócz Ciebie zagrał w nagraniach z ep-ki?

 

TD: Moi kumple: Adrian Gwoździowski zagrał na gitarach, Mirek Hady na perkusji i Krzysiek Pająk na klawiszach.

 

MM: Część utworów na ep-ce jest po polsku, a część po angielsku. Czyj to był pomysł?

 

TD: Piosenki po angielsku, to jedne z pierwszych naszych utworów, a potem namówiłem Magdę, żeby pisała po polsku. Nie chcieliśmy już tego zmieniać i tak zostało.

 

 

MM: Będziecie kontynuować tę współpracę?

 

TD: Bardzo dobrze nam się współpracuje. Super się rozumiemy muzycznie i prywatnie lubimy. Na pewno coś jeszcze razem zrobimy. Niedawno Magda urodziła synka i jest mocno zajęta ważniejszymi rzeczami.

 

MM: Czyli trzeba będzie trochę poczekać – na koncerty pewnie także?

 

TD: No tak. W najbliższym czasie koncertów nie planujemy, ale niebawem ukażą się dwa nowe teledyski do utworów „Femme Fatale” i tytułowego „Zawołaj mnie”.

 

MM: Wiem, że jesteś aktywny praktycznie cały czas. Co muzycznego szykujesz w najbliższym czasie?

 

TD: W tej chwili kończymy materiał na ep-kę z młodym kolegą  Oskarem, który tak jak ja pochodzi z Mielca. Będzie to połączenie funky rocka i rapu. Oczywiście po polsku (śmiech). Zespół będzie nosił nazwę Rockefellas.

 

Rozmawiał Maciej Majewski

 


ZAPISZ SIĘ DO  NASZEGO NEWSLETTERA WYSYŁAJĄC MAIL NA:  sztukmixnewsletter@gmail.com

 

Obserwuj nas w mediach społecznościowych:

👉 Facebook

👉 Instagram

👉 Twitter

 

IKS
Udostępnij i poleć znajomym!

Dodaj komentarz