IKS

Tides From Nebula i Bokka zagrają na urodzinach Progresji [Polecane wydarzenie]

Potrójna Celebracja w klubie Progresja!

 

 

To będzie nie tylko wyjątkowy, ale wręcz historyczny wieczór dla fanów muzyki, którzy od lat wspierają polską scenę muzyczną. Zespół BOKKA, obchodzący swoje 10-lecie, oraz Tides From Nebula, celebrujący 15 lat istnienia, połączą siły by 8 grudnia uczcić jubileusz 20-lecia istnienia klubu muzycznego Progresja.

 

Z okazji swojego XX-lecia Klub Progresja przygotował kilka niespodzianek i zupełnie nową inicjatywę, której odsłona nastąpi niebawem!

Gościem specjalnym koncertu będą wieloletni przyjaciele Klubu ProgresjaLEASH EYE.

 

 

Bilety:
I pula: 89 zł
II pula: 119 zł
II pula: 139 zł
Bilety dostępne będą za pośrednictwem eventim.pl, GoOut i przez stronę https://progresja.com/.

 

BOKKA

 

Od 10 lat zaskakuje swoim nieszablonowym podejściem do wizerunku, żywiołowymi koncertami, woltami stylistycznymi – od nostalgicznego debiutu zauważonego przez Pitchfork, poprzez energetyczny album “Don’t Kiss And Tell”, kosmiczny “Life On Planet B”, na apokaliptycznym “Blood Moon” kończąc.

Pozostając anonimowi od 10 lat działają na własnych, unikalnych zasadach. Mają na koncie 4 świetnie przyjęte albumy, 3 nominacje do Fryderyków, a ich twórczość polecało wiele zagranicznych mediów. Niebanalne podejście do tworzenia wizerunku i muzyki, wykorzystywanie nietuzinkowego, często składającego się z przypadkowych przedmiotów instrumentarium, szybko stało się znakiem rozpoznawczym BOKKI. Potencjał grupy błyskawicznie dostrzeżono poza granicami kraju m.in. na The Great Escape, Colours of Ostrava, Reeperbahn Eurosonic festival, a także w klubach w Brukseli, Pradze czy Budapeszcie.

Grupa jest również ceniona za oprawę wizualną swojej muzyki. Klip do utworu Walk on A Wire uzyskał Grand Prix na Polish Music Video Awards, wyróżnienie na Berlin Music Video Awards, a także jako jedyny z Polski zyskał nominację na festiwalu Camerimage pośród artystów takich jak Lykke Li, Harry Styles czy Rammstein. Na rok 2023 przypadają 10 urodziny zespołu, które BOKKA świętuje zapowiadanym na jesień albumem BOKKA HITS 10.

 

 

Tides From Nebula

 

Od 2008 roku historie dźwiękami pochodzącymi ze światów rocka, prog rocka i post rocka pisze warszawska Tides From Nebula. Przez lata za pisanie i odgrywanie tych historii odpowiadali Adam Waleszyński (gitara), Maciej Karbowski (gitara, instrumenty klawiszowe), Przemek Węgłowski (gitara basowa) i Tomasz Stołowski (perkusja). Od 2019 roku w kapeli nie ma Adama i funkcjonuje ona jako trio. Jeśli podczas słuchania muzyki TFN myślicie o kosmicznych bezkresach albo pięknych pejzażach z morzami i oceanami w tle, skojarzenia te są jak najbardziej na miejscu, bo muzyków warszawskiej kapeli to między innymi interesuje. Zespół miał okazję koncertować za granicą, a w Polsce pracować z samym Zbigniewem Preisnerem, który produkował drugi album „Earthshine”. Wydana w 2019 roku płyta „From Voodoo To Zen” spodobała się bardzo, a na liście OLIS dotarła aż do miejsca trzeciego. Jak widać, dźwiękowym film tworzony przez Tides From Nebula ma wyjątkowo pokaźną widownię.

 

Leash Eye

 

LEASH EYE od ponad 25 lat podąża utartą ścieżką wyznaczoną przez hard rock z wpływami stoner i southern metalu. Jest najbardziej rozpoznawalnym polskim zespołem łączącym ciężkie, przesterowane gitary z prawdopodobnie najbrudniejszym brzmieniem organów Hammonda. W ostatnim czasie zespół oddalił się od nowoczesnej metalowej produkcji, stawiając na brzmienia bardziej surowe i organiczne,

Na potrójne urodziny – klubu Progresja, zespołu BOKKA oraz Tides From Nebula zaprasza Agencja FKP Scorpio.

IKS
Udostępnij i poleć znajomym!

Dodaj komentarz