IKS

Sohn – „Trust” [Recenzja], dystr. Sonic Records

2 września 2022 roku Sohn (czyli Christopher Michael Taylor) wydał swój trzeci album „Trust”. Wydawnictwo jest delikatnym odejściem od brzmienia jego debiutanckiego albumu „Tremors” z 2014 roku. „Trust” to introspekcyjny i osobisty krążek, w którym Sohn eksploruje tematy miłości, straty i przetrwania.

Nowa płyta londyńskiego muzyka, producenta i autora tekstów Sohna to oszałamiająco piękna kolekcja elektronicznych kompozycji, która jest równie poruszająca, co innowacyjna. Dzięki mieszance dźwięków „Trust” tworzy pejzaż dźwiękowy, zarówno nieziemski, jak i bardzo osobisty. Sohn doceniany jest za wyjątkowy głos i klimatyczny styl produkcji. „Trust” to zapierający dech w piersiach album, który z pewnością ugruntuje pozycję artysty jako jednego z najbardziej utalentowanych muzyków swojego pokolenia.

 

Jego wyczucie i muzykalność jest w pełni widoczna w utworach takich jak „I Won’t” i „Life Behind Glass”, gdzie umiejętnie splata ze sobą różne elementy w spójną całość. Emocjonalna moc piosenek takich jak „Antigravity” i „Truce” robi piorunujące wrażenie. Są to piosenki, które dosłownie wnikają pod skórę i pozostają ze słuchaczem na długo po tym, jak ucichnie ostatnia nuta. Zresztą, to album, który odkrywa przed nami coraz więcej wraz z każdym kolejnym przesłuchaniem. A ukrytych warstw tu jest sporo: od łamiącego serca, niemal jedwabnego głosu Sohna, aż po alternatywne R&B, które zachwyca raz po raz.

 

 

Produkcja jest tu na najwyższym poziomie, a głos Sohna brzmi lepiej niż kiedykolwiek. Teksty są osobiste, natomiast każdy z nas znajdzie wspólne elementy, a ogólna atmosfera albumu jest melancholijna, ale także pełna nadziei. Wśród pozostałych kompozycji, które warto sprawdzić są „Riverbank”, „Segre” oraz „Basis”. Wspomniane już „Life Behind Glass”, momentami przywodzące na myśl dokonania Massive Attack, to potwierdzenie artystycznego rozwoju dokonanego przez artystę, gdyż trip-hopowe podbicie to nowość w jego utworach.

 

Jeśli szukasz czegoś nowego i ekscytującego w świecie elektroniki, oto jest „Trust”. Podsumowując, „Trust” to piękny album, którego nie można przegapić. Bardzo polecam!

 

Ocena (w skali szkolnej 1-6): 6 wschodów słońca   

🌅🌅🌅🌅🌅🌅

 

Michał Koch


 

Kliknij i obserwuj nasz fanpage👉 bit.ly/Nasz-Facebook1

Kliknij i obserwuj nasz Instagram 👉 bit.ly/nasz-instagram1

IKS
Udostępnij i poleć znajomym!

Dodaj komentarz