IKS

Slowdive, Progresja, Warszawa, 27.01.2024, org. Live Nation Polska [Polecane wydarzenie]

Kultowa formacja Slowdive ogłosiła przyszłoroczną europejską trasę koncertową, podczas której będą promować swój najnowszy studyjny album zatytułowany „everything is alive”, który zbiera bardzo pochlebne recenzje – zarówno ze strony fanów, jak i dziennikarzy muzycznych na całym świecie.

Trasa, na szczęście, nie ominie także naszego kraju. Zespół zagra 27 stycznia 2024 roku w warszawskim klubie Progresja. Organizatorem koncertu jest Live Nation Polska.

 

Slowdive to popularna angielska grupa muzyczna, która powstała w 1989 roku w angielskim Reading. Grupa specjalizuje się w tworzeniu wyjątkowej muzyki z gatunku dream pop, shoegaze oraz alternatywnego rocka. W skład zespołu wchodzą: wokaliści i gitarzyści Rachel Goswell i Neil Halstead, gitarzysta Christian Savill, basista Nick Chaplin i perkusista Simon Scott.

 

Formacja swój debiutancki krążek wydała w 1991 pod tytułem „Just for a Day”. Największym echem odbiły się jednak kolejne płyty Slowdive, czyli „Souvlaki” (1993) i „Pygmalion” (1995). Również w 1995 grupa zawiesiła działalność i powróciła po 12 latach z albumem zatytułowanym po prostu „Slowdive”. Najnowszą płytę – „everything is alive” – promuje klip do utworu „Alife”.

 

IKS
Udostępnij i poleć znajomym!

Dodaj komentarz