IKS

PIERNIKOWSKI | Alchemia, Kraków, 26.04.2024 | NIEBO, Warszawa, 11.05.2024 | Drizzly Grizzly, Gdańsk, 25.05.2024 | org. Distorted Agency [Polecane wydarzenia]

Mieszkający w Poznaniu artysta – kompozytor, producent, wokalista.

Po krótkiej przerwie wraca z czwartym solowym albumem „Beyond Echo of Time”, którego premiera wyznaczona została na kwiecień 2024.
Raper i producent Robert Piernikowski na przestrzeni ponad dwóch dekad działalności konsekwentnie stoi w awangardzie wobec biegnącego dookoła polskiego rapu. Karierę rozpoczynał jako połowa świnoujskiego duetu Napszykłat, który wprowadził abstrakcje w stylu Anticonu na krajową scenę; mimo kultowego statusu tej grupy zyskał szersze rozpoznanie dopiero jako połowa duetu Syny, z którym wprowadził na salony brudną dubową produkcję i zreinterpretował podstawowe gatunkowe tropy. Piernikowski obraca się w idiosynkratycznej estetyce, z duchologicznymi nawiązaniami do okresu transformacji ustrojowej i jej wielu kontrastów – od miejskiego spustoszenia po nowe ruchy religijne; portretuje je charakterystycznym, pozornie naiwnym piórem, nawiązując do stylu wczesnego polskiego hip-hopu. Solowo zadebiutował w 2012 r. materiałem Się żegnaj; po sukcesie Synów wydał dwa albumy, No Fun (2017) i The best of moje getto (2019) i film krótkometrażowy Świat jest jak echo. Współpracował z postaciami z wielu różnych zakątków polskiej sceny muzycznej: od tuzów improwizacji pokroju Adama Gołębiewskiego, Łukasza Rychlickiego czy BNNT po gwiazdy rzędu Brodki czy Coals.


Artysta zagra koncerty w trzech miastach:


Kraków, Klub Alchemia, 26.04.2024 – Bilety
Warszawa, NIEBO, 11.05.2024 – Bilety
Gdańsk, Drizzly Grizzly, 25.05.2024 – Bilety

Organizator: Distorted Agency

DRZWI: 19:00
START: 20:00


Poniżej prezentujemy singiel z nadchodzącego albumu „Beyond Echo of Time”


IKS
Udostępnij i poleć znajomym!

Dodaj komentarz