IKS

Nova Twins (support: Master Peace), Hybrydy, Warszawa, 31.03.2023 [Koncert – polecane wydarzenie), org, Live Nation Polska

nova-twins-koncert

Już 31 marca, w warszawskich Hybrydach, wystąpi Nova Twins. Supportem będzie zespół Master Peace.

Bilety i informacje dostępne na: www.LiveNation.pl

Nova Twins to wychwytujące zeitgeist (ducha czasów) pionierki erudycji, na których czekały nasze czasy. Niezależnie gdzie spojrzycie, np. na MOBO Awards (brytyjska nagroda muzyczna honorująca osiągniecia w „muzyce czarnego pochodzenia”), czy na współpracę z No Music On A Dead Planet i Oxfam, aby grać na rzecz zmiany środowiska, współpracę z dr Martensem w celu zebrania pieniędzy na The Black Curriculum lub dążenie do zainspirowania nowej fali młodych, zróżnicowanych talentów, Amy Love i Georgia South to znacznie więcej niż jeden z najbardziej ekscytujących zespołów w Wielkiej Brytanii – są one twórczyniami zmian.

 

Założona w Londynie w 2014 roku przez dwójkę przyjaciółek z dzieciństwa, stworzyły coś, co przełamywało granice i przeczyło oczekiwaniom. Zderzenie pomysłów ze świata punka, rapu, popu, hard rocka i nie tylko, ich brzmienie jest tym, które rozbija gatunki, ale pokazuje wiele aspektów duetu i tego skąd pochodzą. „Niektóre z naszych ulubionych utworów to R&B i hip-hop z początku XXI wieku” – mówi Love. „To kierowało nami, gdy byłyśmy młodsze, i zapewniało nam pewną stabilność. Potem chciałyśmy wyjść i spotkałyśmy się z ludźmi mówiącymi: „nie należysz tutaj”.

 

Ich postawa przewija się przez wszystko, co robią – wyrywając się z muzyki i wchodząc w wizję, jaką mają dla swoich art-punkowych teledysków i strojów DIY. Robią własne ubrania, ponieważ nic innego nie jest wystarczająco „Nova”. „Ubrania to nasza zbroja” – mówi Love. „Sprawiają, że czujemy Nova. Moda jest tylko przedłużeniem tego, co chcesz ludziom powiedzieć”. South zgadza się: „Dopóki czujesz się jak najbardziej autentyczny, to fajnie. Po prostu czujemy się komfortowo pokryci kolcami, sztucznym futrem i makijażem klauna”.

 

Nie ma takiego zespołu jak Nova Twins. Gdyby więcej artystów przecierało szlak w ten sposób, celebrowalibyśmy znacznie większą różnicę, zamiast pragnąć tego, co bezpieczne i podobne. Od bycia „odrzucanym”, kiedy przybyły na scenę, teraz Nova Twins prowadzą własną grę. Teraz nie ma żadnych zasad.

 

IKS
Udostępnij i poleć znajomym!

Dodaj komentarz