IKS

LLNN (+ Sugar Horse) | Kraków – Warszawa | 07-08.02.2024 | tekst: Grzegorz Bohosiewicz (Kraków), foto: Joanna Cisowska (Warszawa)

Relacja tekstowa z koncertu LLNN w krakowskim klubie Kamienna 12 - 07.02.2024 r.

Zaledwie pół roku po niezwykle udanym występie na Mystic Festival, Duńczyczy z LLNN powrócili do Polski na trzy klubowe koncerty. „To nasza pierwsza w historii trasa na której gramy jako headliner i nie spodziewaliśmy się takiego przyjęcia” dziękował ze sceny, krakowskiej publiczności Victor Kass , lider zespołu. Jako gość specjalny, formację wspomagał brytyjski kwartet Sugar Horse. Koncert LLNN rozpoczął się od wydanego przed kilkoma dniami, industrialnego kawałka „Horror”. Ten utwór Victor zaśpiewał solo, serwując przy tym popis upiornych grymasów i gestów niczym z prawdziwego filmu grozy. Utwór znalazł się na splicie LLNN i Sugar Horse wydanym przy okazji trasy, na 7 calowym winylu. Podczas koncertu usłyszeliśmy praktycznie cały album „Unmaker” (bez ostatnich 3 kawałków) oraz utwory „Monolit” z płyty „Loss” oraz dwie kompozycje z „Deads”. LLNN zaprezentowali się w niesamowitej formie, z każdym kolejnym utworem miażdżąc słuchaczy niczym walec swoim apokaliptycznym sludgem.

Dalsza część tekstu pod galerią zdjęć z warszawskiego koncertu LLNN i Sugar Horse w klubie Hydrozagadka dnia 08.02.2024 roku.

Zdjęcia autorstwa Joanny Cisowskiej

Na uwagę zasługuję też równie udany występ Sugar Horse. Specyficzna mieszanka post-metalu i shoegaze’u kumulacje osiągnęła w siedemnastominutowym zamykającym ich set „Truth Or Consequences, New Mexico”. Na pierwszym polskim koncercie formacji z Bristolu usłyszeliśmy też cztery inne kompozycje w tym „Sleep Paralysis Demon” ze wspomnianego wcześniej splita.

 

Zespoły wystąpiły w kolejnych dniach jeszcze w Warszawie i Wrocławiu. Jak relacjonowali na swoich social mediach, na drodze do Stolicy Dolnego Śląska stanęli protestujący rolnicy i blokada koła założona przez straż miejską. Na szczęście każdy z trzech koncertów doszedł do skutku. Co ciekawe, frontman LLNN-Victor Kass wraca do dokładnie tych samych polskich miast za niecałe trzy tygodnie. Tym razem wystąpi z EYES, kapelą grającą muzykę z pogranicza noise rocka, post-hardcore’u i metalcore’u. Przyznam się bez bicia, że zespół poznałem już po koncercie LLNN,  ale “Congratulations” ich ostatni krążek, zrobił na mnie równie dobre wrażenie jak „Unmaker”.

 

Victor wraz z EYES wystąpi w krakowskim Zaścianku, warszawskim VooDoo i wrocławskim Liverpoolu towarzyszyć im będą Death Golas i Czerń. Więcej informacji szukajcie na stronach KnockOut.

 

Tekst: Grzegorz Bohosiewicz

 

Setlista LLNN:

 1. The Horror
 2. Imperial
 3. Despots
 4. Desecrator
 5. Scion
 6. Parallels
 7. Interloper
 8. Vakuum
 9. Monolith
 10. Division
 11. Obsidian

 

Setlista Sugar Horse:

 

1. Slam Dancing in a Burning Building
2. Waterloo Teeth
3. Sleep Paralysis Demon
4. Shouting Judas at Bob Dylan
5. Truth or Consequences, New Mexico

 

IKS
Udostępnij i poleć znajomym!

Dodaj komentarz