IKS

Lisa Unger – „Mroczne Wyznania [Recenzja], wydawnictwo MUZA

lisa-unger-mroczne-wyznania

Amerykańska pisarka Lisa Unger, autorka bestsellerów „New York Timesa” wydała właśnie swoją dwudziestą powieść „Mroczne Wyznania”. W czasie kariery pisarskiej sprzedała ponad półtora miliona egzemplarzy swoich książek, które zostały przetłumaczone na trzydzieści dwa języki. Jest też laureatką wielu nagród. Unger uważana jest przez wielu czytelników oraz recenzentów za mistrzynię suspensu. Na ostatnie wydanie pisarki zwrócił również uwagę Netflix, który planuje nakręcenie serialu na podstawie tej opowieści.

„Mroczne wyznania” to moje pierwsze spotkanie z autorką specjalizującą się w powieściach kryminalnych i thrillerach. Po jej przeczytaniu, jestem pewien, że sięgnę po kolejne. Mam nadzieję, że poniższa recenzja również Was do tego zachęci.

 

Zacznijmy od fabuły. Jedną z głównych bohaterek jest Selena Murphy, która wracając pewnego dnia z pracy, spotyka w pociągu przypadkową pasażerkę. Kobiety w trakcie podróży wdają się w rozmowę. Owa pasażerka to Martha. Postanawia ona zwierzyć się głównej bohaterce ze swojej tajemnicy, opowiadając o romansie ze swoim szefem. Selena zachęcona otwartością Marthy, wyjawia nowo poznanej kobiecie, że jej mąż, Graham, zdradza ją z nianią ich synków. Pewnego dnia do drzwi Seleny i Grahama puka policja z informacją, że ich niania, Geneva, zaginęła, a ostatni raz była widziana nieopodal ich domu. Zaskoczone małżeństwo ukrywa przed organami ścigania romans Grahama z opiekunką, by podejrzenia nie padły od razu na nich.

 

Książka Lisy Unger jest powieścią wielowątkową, w której autorka postanowiła rozwinąć kilka historii różnych bohaterów. Ponadto autorka prowadzi narrację z perspektywy kilku osób, co powoduje iż książka nie ma jednego bohatera . Poznajemy więc również przeżycia Anne, która romansuje ze swoim szefem, chcąc w ten sposób podnieść poczucie własnej wartości. Częścią opowiadanej historii są też nastolatka Pearl i Charlie, którzy pomagają matce Pearl – Stelli, w prowadzeniu tonącej w długach biblioteki. Stella, prowadzi dość rozpustny styl życia, w którym co rusz pojawiają się nowi kochankowe. Jej córka jest tego świadoma, ale chciałaby, by ta związała się z Charliem, do którego bardzo się przywiązała. Po jakimś czasie Stella zostaje znaleziona martwa. Została uduszona przez nieznanego sprawcę. Co stanie się z dziewczynką, która straciła matkę, a jej ojciec pozostaje jej nieznany? Tego również dowiecie się sięgając po tę powieść.

 

„Mroczne wyznania” Lisy Unger przeczytałem niemal jednym tchem. Autorka powieści trzyma w napięciu przez cały czas czytania książki. Po nitce do kłębka, wprowadza czytelnika w szczegóły dotyczące przeszłości Seleny, która odbija się na niej w teraźniejszości. Błędy jej ojca, po wielu latach wychodzą na jaw, a skrywane przed nią tajemnice, uderzają, zwalając z nóg. Oczywiście nie mniej istotne są losy pozostałych bohaterów, którzy co ważne są bardzo niejednoznaczni i barwni. Każdy z nich ma swoje skrywane grzeszki, o których dowiadujemy się im dłużej zgłębiamy ich historie.

Lisa Unger napisała rewelacyjny thriller, który zostaje na długo w pamięci. Sieć sekretów, kłamstw i tajemnic, wypełza na wierzch w najmniej oczekiwanym momencie, pokazując, że zemsta najlepiej smakuje na zimno.

 

Mariusz Majchrzak

 

Książkom nie wystawiamy ocen

 


 

Kliknij i obserwuj nasz fanpage👉 bit.ly/Nasz-Facebook1

Kliknij i obserwuj nasz Instagram 👉 bit.ly/nasz-instagram1

IKS
Udostępnij i poleć znajomym!

Dodaj komentarz