IKS

Lingua Ignota + Midwife | Niebo, Warszawa – 16.05.2023 | Aula Artis, Poznań – 17.05.2023 | org. WiniaryBookings

Kristin Hayter wyrusza w ostatnią podróż jako Lingua Ignota jaką dotąd znaliśmy! Wokalistka, która podbiła serca fanów industrialnych, neoklasycznych i noise’owych brzmień zagra 16.05.2023 w warszawskim klubie Niebo i 17.05.2023 w poznańskiej Auli Artis. Gościem specjalnym majowych koncertów będzie Madeline Johnston, czyli amerykańska slowcore’owa multiinstrumentalistka występująca pod pseudonimem Midwife.
Kristin Hayter to wyszkolona multiinstrumentalistka, performerka i wokalistka znana jako Lingua Ignota. 6 sierpnia 2021 roku wydała swój ostatni długogrający krążek w Sargent House – „SINNER GET READY”. Ten materiał to niepokojący portret oddania, zdrady, osądu i konsekwencji, osadzony w opuszczonym krajobrazie wiejskiej Pensylwanii, zaniedbanego regionu, głęboko zakorzenionego w szczególnie bogobojnej odmianie chrześcijaństwa, w którym mieszkała Hayter podczas nagrywania albumu.

LINGUA IGNOTA – Final EU Tour
+special guest: MIDWIFE
16.05.2023
drzwi 19:00, start 20:00
Niebo / Warszawa


LINGUA IGNOTA – Final EU Tour
+special guest: MIDWIFE
17.05.2023
drzwi 19:00, start 20:00
Aula Artis / Poznań

BILETY: www.winiarybookings.pl

 

Na “SINNER GET READY”, Lingua Ignota kontynuuje budowanie na mitologii, którą stworzyła w albumach “CALIGULA” i “ALL BITCHES DIE”, ale renegocjuje i demontuje swój własny język estetyczny. Rezygnuje z wszelkiej wcześniejszej industrialnej wielkości i wielogatunkowego podejścia, zamiast tego skupia się na tworzeniu dysonansu z udziałem tradycyjnych instrumentów z regionu Appalachów. Ostatni materiał wokalistki powstał we współpracy z producentem i realizatorem Sethem Manchesterem z Machines With Magnets w Rhode Island, z dodatkowymi aranżacjami multiinstrumentalisty i kompozytora Ryana Seatona oraz grą na banjo J. Mamany.
Absolwentka School of the Art Institute of Chicago z tytułem magistra sztuki literackiej na Uniwersytecie Browna skupia się w dużej mierze na wykorzystywaniu. Przez większość swojego życia przeżywała przemoc domową, a jej muzyka stara się zgłębić problem ofiar przemocy poprzez punkt widzenia wściekłości i rozpaczy w miejsce powszechnego podejścia, które artystka postrzega jako „wymuszone, patriarchalne modele cywilizowanej kobiecości”. Jej poprzednie prace zostały docenione między innymi przez Pitchfork, Noisey czy The Quietus. Jej cover utworu “Jolene” był inspiracją dla wiosennej kolekcji 2019 projektanta Sébastiena Meuniera dla Ann Demeulemeester, która nazwała ją jej imieniem.

LINGUA IGNOTA (Sargent House) – industrial / neoklasyka / noise

🌐 https://www.facebook.com/linguaignotamusic
🌐 https://www.instagram.com/lingua_ignota
🔈 “PENNSYLVANIA FURNACE” – https://www.youtube.com/watch?v=7YRMV7ffPpY
🔈 “PERPETUAL FLAME OF CENTRALIA” – https://www.youtube.com/watch?v=6FKgLmT5s2A


MIDWIFE (Hardly Art Records) – slowcore / ambient / drone

🌐 https://www.facebook.com/hvnmtl
🌐 https://www.instagram.com/mercury_tracer
🔈 “Sickworld” – https://www.youtube.com/watch?v=efzcQrEc3i8
🔈 “Song for an Unborn Sun” – https://www.youtube.com/watch?v=qantWQjBSHU

IKS
Udostępnij i poleć znajomym!

Dodaj komentarz