IKS

Kosmiczny Koncert [Paktofonika i inni], Spodek, Katowice, 10 i 11.12.2022 [Koncert – polecane wydarzenie], org. MegaClub Events

Już 10 i 11 grudnia 2022 roku w katowickim Spodku odbędą się długo oczekiwane występy Paktofoniki w ramach „Kosmicznego Koncertu”. To niepowtarzalna okazja, aby uczestniczyć w wydarzeniu nawiązującym do historycznego koncertu z 2003 roku. 

Bilety na niedzielny koncert są jeszcze dostępne w serwisie Going oraz na stronie wydarzenia (www.kosmicznykoncert.pl). Sobotnia odsłona jest natomiast wyprzedana. 

Kulminacyjnym momentem „Kosmicznego Koncertu”, który przeniesie nas wszystkich w hip-hopową podróż do przeszłości, będzie koncert Paktofoniki z okazji XXII-lecia debiutu. Rahim i Fokus, wraz z specjalnie zaproszonymi gośćmi wykonają utwory z „Kinematografii” oraz „Archiwum Kinematografii”.

 

O atmosferę wielkiego rapowego święta, zadbają autorzy największych klasyków, które na stałe wpisały się do kanonu polskiej muzyki współczesnej, a z których cytaty weszły do codziennej mowy milionów Polaków.

 

Wieczór rozpocznie się mocnym uderzeniem. Molesta Ewenement wystąpi w pełnym składzie. Włodi, Vienio, Pelson, Wilku oraz DJ B przypomną jak, i czym żyły wszystkie osiedla w Polsce na przełomie wieków, i dlaczego „Skandal” jest do dziś jednym z najbardziej wpływowych albumów na polskiej scenie hip-hopowej.

 

Obchodzący dwudziestolecie swojego albumu „30 minut z życia” O.S.T.R. pokaże widzom dlaczego od dwóch dekad jest niekoronowanym królem freestylu. Ponadto, raper przypomni największe hity ze swojego debiutanckiego – również jubileuszowego – albumu „Masz to jak w banku”, którym zrewolucjonizował pojęcie „flow” na rodzimej scenie.

 

W podróż na polskie podwórka lat dziewięćdziesiątych, zabiorą Was niekwestionowani pionierzy rapu w Polsce – Wzgórze Ya-Pa 3. Kielecka ekipa, zatacza koło powracając do katowickiego Spodka, miejsca gdzie za sprawą wygranych w 1995 roku „Odjazdów” rozpoczęła się ich wielka kariera.

 

IKS
Udostępnij i poleć znajomym!

Dodaj komentarz