IKS

KAMP! Endless party – pożegnalna trasa koncertowa

To już naprawdę koniec! KAMP! wyrusza w ostatni etap pożegnalnej trasy ENDLESS PARTY.

 

„Ciężko też pożegnać się ze sceną, grając takie koncerty, ale to już naprawdę finał. Przed nami jeszcze płyta zamykająca katalog, która wydłużyła całą trasę o tę wiosnę. Całość zakończymy na jednym z letnich festiwali, ale wcześniej jeszcze wiosenne koncerty, w naszym najbardziej imprezowym wcieleniu. Dziękujemy, że byliście z nami przez te wszystkie lata, dziękujemy, że jesteście z nami teraz!”

 

📅 19.04.2024 | Olsztyn, Scena Zgrzyt
📅 20.04.2024 | Toruń, Od Nowa
📅 26.04.2024 | Opole, Narodowe Centrum Polskiej Piosenki
📅 27.04.2024 | Kraków, HYPE PARK
📅 18.05.2024 | Gdańsk, B90
📅 24.05.2024 | Rzeszów, Pod Palmą
📅 25.05.2024 | Lublin, Fabryka Kultury Zgrzyt
🎟 Bilety na koncerty: Progresja Music Zone (link)

 

Zadebiutowali w 2009 roku EP THALES ONE. Pierwsze zagraniczne wydawnictwo pojawiło się w 2011 roku w portugalskim Discotexas. Singiel CAIRO stał się komercyjnym przełomem, który doprowadził do debiutanckiego albumu KAMP!, wydanego przez ich własny label Brennnessel. Dream-popowe melodie doskonale zgrane na płycie z house’owymi utworami zainteresowały spowodowały ogromne zainteresowanie zespołem.

W lecie 2014 KAMP! wypuścił EP w nowojorskim labelu Cascine, stając się jednym z niewielu polskich zespołów z tak umocnioną pozycją w zachodnim przemyśle muzycznym. Ten krok otworzył im możliwości stałego promowania swojego materiału zagranicą.

 

Rok 2015 przyniósł drugi album zespołu, taneczno-kontemplacyjną „Ornetę”, po którym muzycy zagrali m.in. specjalną sesję dla Boiler Room. Kolejnym krokiem była sesja nagraniowa w Red Bull Studio w Brazylii, gdzie pod okiem Bartosza Dziedzica powstały dwa utwory wydane jako single w 2017 – „Deny” i „Turn My Back On You”.

 

Trzeci album „DARE” ukazał się 17 września 2018 nakładem wydawnictwa Agora i spotykając się z entuzjastycznym przyjęciem prasy (m.in. Gazeta Wyborcza, Newsweek, Vouge Polska ) i ciesząc się ogromną popularnością w serwisach streamingowych.

2019 to powrót zespołu do swoich mocniejszych elektronicznych korzeni. Zespół zmienia swoją formułę koncertową, rezygnując z grania hitów i stawia na klubową narracje, entuzjastycznie przyjętą przez publiczność, czego zwieńczeniem staje się zarejestrowana na FEST pierwsza „żywa” płyta KAMP! – „Live”

 

Ostatni etap działalności to trasa Endless Party, której charakterystycznym elementem jest formuła 360 – czyli grania na małej scenie wśród publiczności. Płytowy zapis tej trasy będzie ostatnią pozycją w katalogu KAMP!

IKS
Udostępnij i poleć znajomym!

Dodaj komentarz