IKS

Fun Lovin’ Criminals, Warszawa, Letnia Scena Progresji, 26.05.2023 [Koncert – polecane wydarzenie]

fun-lovin-criminals-koncert

W imieniu klubu Progresja zapraszamy na jedyny w Polsce koncert grupy Fun Lovin’ Criminals! Będzie to jedno z pierwszych wydarzeń inaugurujących tegoroczną edycję Letniej Sceny Progresji!

Kto: Fun Lovin’ Criminals
Data: 26.05.2023
Miejsce: Letnia Scena Progresji
Bilety: 140 zł przedsprzedaż / 150 zł w dniu koncertu

 

Sprzedaż biletów: www.progresja.com

oraz w bileteriach GoOut, Going., Eventim, eBilet

 

Legenda zagra na plenerowej scenie Progresji już 26 maja 2023 roku. Fun Lovin’ Criminals to szalona i zaraźliwa mieszanka filmowego hip-hopu, rock’n’rolla, blues-jazzu oraz latynoskiego soulu! Zespół pojawił się na nowojorskiej scenie muzycznej w 1996 roku wraz z wydaniem pokrytego wielokrotną platyną, debiutanckiego albumu „Come Find Yourself”, który ukazał się w barwach legendarnej wytwórni EMI Records. Ich debiutancki singiel „Scooby Snacks”, wykorzystujący sample z klasycznych filmów Tarantino, takich jak Wściekłe psy i Pulp Fiction, spędził aż 17 tygodni na liście Billboard, szybko osiągając status złotej płyty w USA.

 

Zespół stał się międzynarodowym ewenementem, gdy po oszałamiającej karierze w USA, zdobył nie mniejszą popularność również na Starym Kontynencie. Ich debiutancki album spędził niesamowite dwa lata na brytyjskiej liście przebojów! Ukoronowaniem tego okresu był jeden z największych koncertów na festiwalu Glastonbury ‘99, a reszta – jak mówią – jest historią. Do tej pory Fun Lovin’ Criminals wydali 6 albumów studyjnych, 2 albumy z coverami, 1 potrójny album koncertowy i kilka singli oraz EP. Na chwilę obecną ich dyskografię zamykają 4 utwory wydane jako „The Roosevelt Sessions” – kawałki są wypełnione jazzową energią i nieskrępowaną, wręcz młodzieńczą radością z grania! Obecnie muzycy kończą prace nad swoim 7. albumem studyjnym, który ma się ukazać jeszcze w tym roku. Z pewnością usłyszymy materiał z niego na nadchodzącym koncercie!

 

Niezwykle słoneczna muzyka zespołu idealnie wpisze się w plenerowy klimat Letniej Sceny Progresji! Do zobaczenia!

 

 

IKS
Udostępnij i poleć znajomym!

Dodaj komentarz