IKS

Wydarzenia: BLIND CHANNEL, ETHAN BORTNICK, THE MENZINGERS, BUTCHER BABIES [Koncerty- polecane wydarzenia] org. Winiary Bookings

wydarzenia-koncertowe

W imieniu Winiary Bookings ogłaszamy serię wydarzeń koncertowych!

 

blind-channel-koncert

 

Po świetnie przyjętych koncertach jesienią zeszłego roku fińska grupa Blind Channel powraca do Polski! Zespół wystąpi w Poznaniu oraz Gdańsku w towarzystwie niemieckiego Venues.

BLIND CHANNEL
Support: Venues
📅17.04.2023
📍Poznań, Tama
📅18.04.2023
📍Gdańsk, Parlament

Blind Channel zostało założone w 2013 roku w położonej na północy Finlandii miejscowości Oulu. Rok później grupa wygrała fińską edycję Wacken Metal Battle, dzięki czemu wystąpiła na kultowym niemieckim festiwalu Wacken Open Air. W 2021 roku zespół reprezentował swój kraj w Konkursie Piosenki Eurowizji, gdzie zajął 6 miejsce z utworem “Dark Side”, który dotarł również na szczyt fińskiej listy przebojów. Tego samego roku formacja podpisała kontrakt z wytwórnią Century Media, a w następnym pod jej egidą wydała swój czwarty album “Lifestyles of the Sick & Dangerous”. 24 lutego światło dzienne ujrzy nowy singiel Blind Channel – “Flatline”, który na pewno będziemy mogli usłyszeć na najbliższych koncertach!

 


 

ethan-bortnick-koncert

 

 

Amerykański kompozytor Ethan Bortnick na swoim pierwszym koncercie w Polsce! 🎹 Artysta wystąpi na jedynym koncercie w naszym kraju, który odbędzie się 4 maja w warszawskim klubie Niebo.

ETHAN BORTNICK
📅4.05.2023
📍Warszawa, Niebo

W wieku 3 lat odgrywał Mozarta na swoim keyboardzie, a już 3 lata później komponował swoje pierwsze utwory. Ethan Bortnick urodził się w Hollywood, ale przez jego ogromny talent do gry na fortepianie swoje najmłodsze lata spędził w różnych miejscach na całym świecie. Występował zarówno w amerykańskich, jak i zagranicznych programach telewizyjnych, m.in. The Oprah Winfrey Show czy The Tonight Show with Jay Leno, a w wieku 9 lat ustanowił Światowy Rekord Guinessa jako najmłodsza osoba występująca ze swoją trasą koncertową. Pomimo szybko osiągniętego sukcesu Ethan nie stracił zapału do komponowania muzyki, co doskonale pokazuje jego aktywność w ostatnim czasie – we współpracy z multiinstrumentalistą i producentem Dylanem Edmundsem w listopadzie 2021 roku światło dzienne ujrzał singiel artysty “cut my fingers off”, który spotkał się ze znakomitym odbiorem. W sierpniu zeszłego roku Bortnick opublikował utwór “engravings” potwierdzający nieprzeciętny talent muzyka i przez który jego grono obserwatorów na TikToku powiększyło się o 4 miliony użytkowników. W 2023 Ethan planuje zatoczyć ze swoimi produkcjami jeszcze większe kręgi, a o sile jego przepełnionych wrażliwością kompozycji będziemy mogli przekonać się na początku maja w warszawskim Niebie.

 


 

the-menzingers-koncert

 

The Menzingers powracają do Polski! Pochodząca z Philadelphii grupa wystąpi 11 czerwca w warszawskiej Hydrozagadce na jedynym koncercie w naszym kraju.

THE MENZINGERS
📅11.06.2023
📍Warszawa, Hydrozagadka

Od momentu założenia w 2006 roku The Menzingers wypracowali sobie opinię zespołu, którego głównymi cechami są hałaśliwy storytelling połączony z szaleńczą energią. Na swoim wydanym 4 lata temu albumie “Hello Exile”, grupa wprowadza liryczną narrację na wyższy poziom i dzieli się spostrzeżeniami na temat przeszłości i teraźniejszości, tj. licealnego etapu dorastania, problemów w związkach, starzenia się, alkoholu i polityki. I mimo że utwory niejednokrotnie ujawniają brutalne prawdy, “Hello Exile” to przede wszystkim niepohamowany duch, który zawsze był najsilniejszym punktem Amerykanów. “Od początku byliśmy zafascynowani dobrym songwritingiem i pięknem wydobycia z kompozycji jej największego potencjału. Wydaje mi się, że na tej płycie w końcu staliśmy się zespołem, którym od zawsze chcieliśmy być” – mówi gitarzysta i wokalista, Gregor Barnett. W 2020 ukazał się “From Exile” – krążek, na którym znajdują się akustyczne wersje piosenek z “Hello Exile”, nagrane przez każdego z muzyków z innej lokalizacja, co było wynikiem pandemii Covid-19. W zeszłym roku The Menzingers obchodzili 10 rocznicę wydania swojego przełomowego albumu “On The Impossible Past”, co świętowali wyjątkową trasą po Stanach w towarzystwie Touche Amore i Screaming Females. Na koncercie w Warszawie usłyszymy utwory zarówno z niego, “Hello Exile” i pozostałych materiałów, ale może również jakieś nowości? O tym przekonamy się 11 czerwca!

 


 

butcher-babies-koncert

 

Amerykański zespół Butcher Babies wystąpi na dwóch koncertach w Polsce! Dowodzoną przez Carle Harvey i Heidi Shepherd grupę zobaczymy 21 czerwca w warszawskim klubie Hydrozagadka oraz dzień później w poznańskiej Tamie 🤘

BUTCHER BABIES
📅21.06.2023
📍Warszawa, Hydrozagadka
📅22.06.2023
📍Poznań, Tama

Już od ponad dekady Butcher Babies podbija światowe sceny za sprawą mocnych koncertów pełnych wybuchowej energii. Ich sceniczna prezencja jest niczym hipnotyzujący spektakl i sprawia, że odbiorcy ciągle chcą więcej. Wokalistki Heidi Shepherd i Carla Harveym, gitarzysta Henry Flury, perkusista Chase Brickenden oraz basista Ricky Bonazza zestawiają brutalne, agresywne riffy z pięknymi melodiami, które wybrzmiewają niczym ich emocjonalne wybawienie. Pierwsze dwa albumy pochodzącego z Los Angeles zespołu znalazły się w TOP 5 kilku notowań na Billboardzie, natomiast wydany w 2017 roku krążek “Lilith” zadebiutował na pierwszym miejscu iTunes Metal Charts oraz na siódmym iTunes Rock Charts. Kwintet występował na trasach m.in. z Megadeth, Marilynem Mansonem, Hollywood Undead, zagrał na największych festiwalach metalowych na świecie (Download, Hellfest, Knotfest) oraz pojawił się w filmie “Alleluia!: The Devils Carnival” i netflixowym horrorze “Slasher”. Po wydaniu 3 płyt i 2 Epek Butcher Babies osiągnęli nowy poziom dojrzałości i powrócili po przerwie, której potrzebowali na odbudowę i złapanie świeżych sił na dalsze komponowanie. Na przestrzeni ostatniego 1,5 roku formacja wypuściła kilka singli, które potwierdzają jej rozwój i doskonałą formę.

IKS
Udostępnij i poleć znajomym!

Dodaj komentarz