IKS

The Smile | Letnia Scena Progresji, Warszawa | 14.08.2024 | org. Charm Music Poland

the-smile-koncert

Supergrupa The Smile wystąpi w Polsce! Jedyny tegoroczny koncert art-rockowej grupy w naszym kraju odbędzie się już 14 sierpnia 2024 roku w Warszawie na Letniej Scenie Progresji .

 

Bilety będą dostępne na portalach eBilet, Ticketmaster oraz na stronie klubu Progresja.

Przedsprzedaż dla fanów na stronie The Smile rozpocznie się o godzinie 10:00 już 10 stycznia 2024 roku, a do sprzedaży ogólnej trafią również o 10:00, 12 stycznia 2024 roku.

 

Zespół złożony z legendarnych muzyków Radiohead – Thoma Yorke’a, Jonny’ego Greenwooda – oraz współtwórcy Sons of Kemet, Toma Skinnera to jedno z największych zjawisk na światowej scenie w ostatnich latach. Ich utrzymany do ostatniej chwili w tajemnicy debiut na scenie festiwalu Glastonbury 2021, jedynie wyostrzył apetyt fanów brzmienia nieco odmiennego od tego, który wcześniej charakteryzował muzyków Radiohead.

 

zdj. materiały promocyjne

 

Po niezwykle gorąco przyjętym przez polską publikę, festiwalowym koncercie z albumem „A Light For Attracting Attention” w 2022 roku, pozostawili po sobie jedno ważne pytanie: „Kiedy do nas powrócą?”. Nie trzeba było długo czekać, bo już wtedy artyści pracowali nad nowym krążkiem, „The Wall of Eyes” (premiera 26.01.2024), który będą promować pierwszym solowym koncertem nad Wisłą.

Już 7 marca 2024 roku The Smile wyruszy w europejską trasę koncertową, która rozpocznie się w Dublinie. Grupa zagra jeszcze także m.in. w Amsterdamie, Londynie, Atenach, Helsinkach czy Paryżu. Jednym z przystanków drugiej części letniej trasy, będzie warszawska Letnia Scena Progresji. Artyści wystąpią 14 sierpnia 2024 roku na wyjątkowej, plenerowej scenie w sercu kraju.

 

Mocno autorski, eklektyczny styl zespołu łączy w sobie elementy art-rocka, rocka progresywnego, muzyki elektronicznej i post-punka. The Smile narodziło się początkowo jako próba odskoczni od zawieszonego w działaniu w trakcie pandemii COVID-19 zespołu Radiohead. To wtedy Nigel Godrich, wieloletni producent grupy, który wyprodukował pierwszą płytę The Smile, skrzyknął się z Jonnym Greenwoodem i Thomem Yorke. Prace szły na tyle dobrze, że zdecydowano o opracowaniu całego albumu.  Początkiem 2022 roku wydali sześć singli, w tym „The Smoke” czy „Pana-Vision”, które zwiastowały pełnowymiarowy, premierowy krążek. „A Light For Attracting Attention” ukazało się w maju, a grupa wyruszyła w trasę koncertowej tworząc intymną, mistyczną, a zarazem majestatyczną pod względem muzycznym atmosferę. Wychodzący z koncertów fani zachwycali się zaskakującym, często nieprzewidywalnym finałem całkiem nowych utworów i – pomimo początkowego niezadowolenia z powodu przerwania występów pod szyldem Radiohead – prędko pokochali The Smile.

 

zdj. materiały promocyjne

 

Już 14 sierpnia 2024 roku zespół The Smile pokaże polskim fanom swoje umiejętności w pełnej krasie, prezentując przekrój utworów z ostatnich dwóch albumów.

Wydarzenie w ramach Letniej Sceny Progresji odbędzie się w środku lata, pod gołym niebem, co dla miłośników przeżywania koncertów nie tylko za pośrednictwem dźwięków, z pewnością będzie niezwykle wyjątkowym doświadczeniem. W końcu Letnia Scena Progresji to nie tylko przestrzeń do chłonięcia muzyki, ale także miejsce festiwalowych spotkań, odpoczynku i dobrej zabawy – i to bez wyjeżdżania z miasta!

 

W roli supportu wystąpi James Holden – brytyjski producent i DJ, który wielokrotnie wspierał inne projekty Yorke’a na scenie. Artysta wykonujący mieszankę IDM, trance i techno wydał w ubiegłym roku ekscytujący album „This is A High Dimensional Space of Possibilities”, który ugruntował jego pozycję na rynku muzycznym.

 

 


 

Obserwuj nas w mediach społecznościowych:

👉 Facebook

👉 Instagram

👉 Twitter

IKS
Udostępnij i poleć znajomym!

Dodaj komentarz