IKS

The Last Dinner Party dołączają do Inside Seaside 24

Rockowa kobieca grupa The Last Dinner Party po raz pierwszy w Polsce zagra na Inside Seaside 24Do sprzedaży trafiają bilety jednodniowe!


Glam rock, inspiracje płynące z gotyku, zadymionych klubów wschodniego Londynu i nowej fali. Pełne różnorodności, drapieżnego brzmienia i wyjątkowej, kobiecej siły The Last Dinner Party dołączają do line-up’u Inside Seaside 2024 – będzie to pierwszy występ grupy w Polsce! 

Artystki mieszkają i nagrywają w Londynie, a o ich debiutanckim albumie “Prelude to Ecstasy” – wydanym na początku lutego 2024 – mówi się, że otworzył zupełnie nowy rozdział w historii indie rocka. Pochodzące z niego single Nothing Matters„, „Sinner”, „My Lady of Mercy”, „On Your Side” czy „Caesar on a TV Screen” podbiły gitarowe listy przebojów na całym świecie, a oczy krytyków i branży muzycznej skupiły się właśnie na nich. 

The Last Dinner Party występowały na najważniejszych festiwalach muzycznych w Wielkiej Brytanii i Europie, takich jak Glastonbury czy Latitude. Już w listopadzie po raz pierwszy zawitają do Polski, właśnie na Inside Seaside – ich obecność w programie gdańskiego festiwalu wniesie oryginalną, pełną świeżości i nietuzinkowego brzmienia energię. Odnajdując kunszt na styku piękna, wzniosłości i groteski, zespół inspiruje się poetami romantycznymi i powieściopisarzami gotyckimi. 

Koncerty zespołu to niemal spektakle; pełne emocji, muzycznej podróży i niezapomnianych wrażeń. Na długo zapadają w pamięć i dają wrażenie uczestnictwa w czymś z jednej strony bardzo osobistym, a z drugiej – mocno hedonistycznym. Barokowy pop połączony z wyrazistym wizerunkiem i świeżością brzmienia sprawiają, że o zespole mówi się w kontekście prawdziwej, rockowej rewolucji. Prasa muzyczna opisuje je jako “wahadło między ekstremami ludzkich emocji, od ekstazy i pasji aż do subtelności bólu”. Na tę całą gamę emocji czekamy i my, i festiwalowicze! 

The Last Dinner Party dołączają do dotychczas ogłoszonych zespołów: IDLESBlack Pumas i RY X.

Od 16 kwietnia do sprzedaży trafiają bilety jednodniowe w cenach: 

  • 299 PLN / 249 PLN* Regular Tickets – do 31 sierpnia 
  • 349 PLN / 299 PLN* Final Call Tickets – od 1 września do festiwalu

Karnety:

  • 449 PLN / 399 PLN* Regular Tickets – do 31 sierpnia 
  • 499 PLN / 449 PLN* Final Call Tickets – od 1 września do festiwalu

* bilety dla Patronek i Patronów Radia 357

KUP: https://www.eventim.pl/eventseries/inside-seaside-festival-2024-3527225/

IKS
Udostępnij i poleć znajomym!

Dodaj komentarz