IKS

panwinyl.pl [z cyklu: “Na jednym wózku”]

pan-winyl-polecamy

Początki www.panwinyl.pl sięgają wiele lat wstecz, gdy Tomasz Olszewski postanowił związać swoje życie z płytami winylowymi. Najpierw nimi handlował, później wydawał, teraz tłoczy, a w międzyczasie postanowił także o nich pisać. Strona Panwinyl.pl została założona jako blog, będący przestrzenią dla Ludzi Muzyki, jak Tomasz ich ładnie nazywa, skupiającą przede wszystkim winylowych entuzjastów.

 

widok strony internetowej panwinyl.pl

 

Pod koniec 2020 roku Tomasz Olszewski postanowił założyć redakcję i przekształcić bloga w portal muzyczny. Tak oto w redakcji pojawiłam się ja – Agnieszka Protas.

Rok później zostałam mianowana redaktorem naczelnym, ponieważ nasz skład zaczął się zmieniać, rosnąć, zmniejszać się i ewoluować. Od tamtej pory znacznie rozszerzyliśmy zakres tematów, o których piszemy na stronie. Nie skupiamy się już wyłącznie na czarnych krążkach, ale relacjonujemy również koncerty i festiwale, recenzujemy płyty i zajmujemy się nowymi technologiami. Jednak nadal i niezmiennie najważniejszą częścią naszego świata jest winyl.

 

Fot. Jolanta Jurkiewicz-Azab

 

Od lat jesteśmy stałymi bywalcami festiwali showcase’owych, takich jak Tak Brzmi Miasto, NEXT FEST czy Great September, na którym Tomasz Olszewski był prelegentem.

Obejmowaliśmy patronatem medialnym AlterFest i Konkurs 30/30. Wspieramy polską muzykę niezależną i jej twórców. Piszemy o zespołach znanych i lubianych oraz o mniejszych, dopiero raczkujących, ale zawsze zgodnych z naszymi przekonaniami, gustami i uważanych przez nas za wartościowe.

 

Strona posiada również fanpage na facebooku

 

Mamy nadzieję, że nasz portal będzie cieszył i bawił jeszcze przez długie lata, dzięki naszym redaktorom, redaktorkom oraz osobom współpracującym. Dzięki nim wciąż możemy dyskutować z naszymi odbiorcami na ciekawe tematy. Płyta winylowa to nie tylko kawałek plastiku, to także styl życia, możliwość zatrzymania się na chwilę i celebrowania chwili. Dobrze jest robić to razem!

Agnieszka Protas

Redaktor Naczelna portalu panwinyl.pl

IKS
Udostępnij i poleć znajomym!

Dodaj komentarz