IKS

Mag & Greg Project – „At Night” [Recenzja]

mag-greg-project-at-night-recenzja

Duet Mag & Greg debiutuje pełnowymiarową płytą. Na „At Night” wokalistka i autorka tekstów Magdalena Hanausek i multiinstrumentalista Grzegorz Gryboś zarejestrowali różnorakie pomysły muzyczne i tekstowe, które oboje gromadzili przez lata.

Materiał zaskakuje sporą eklektycznością. Począwszy od otwierającego utworu tytułowego, utrzymanego w poprockowym klimacie i nieco bardziej klimatycznej „Nocy”, dające pierwsze próbki możliwości duetu. Nie brakuje też swoistych urozmaiceń w postaci raggae („No titled song”), rocka (instrumentalny „Escape”), elektroniki („To miała być ballada”), czy nawet country (instrumentalny „Key To The Highway”).

 

zdj. Rafał Nowicki

To, co zaskakuje to właśnie ta różnorodność styli, którymi odznacza się „At Night”.

Duet potrafi na zmianę kreować nastroje od niemalże drapieżnego, po spokojny, klimatyczny i emocjonalny. Tymi ostatnimi wypełniona zwłaszcza druga część płyty – od ujmującego brzaskiem „Sunrise”, przez przestrzenny „O tych, co w górach…”, czy delikatną „Kołysanka dla Joanny”. Finał natomiast to dwie nieco odstające od reszty kompozycje – altergitarowo-mantrowe „Hadżu” i atmosferyczna „Shiva”.

 

„At Night” to nie tylko muzyczna wizytówka Mag & Greg Project, ale także płyta dla tych, którzy uważają, że granie w duecie nie stanowi ograniczonej formuły i w jego ramach da się grać w różnych stylach, a do tego – robić to w miarę przekonująco.

 

Ocena: 3,5/6

Maciej Majewski

 

 


 

Obserwuj nas w mediach społecznościowych:

👉 Facebook

👉 Instagram

👉 Twitter

IKS
Udostępnij i poleć znajomym!

Ten post ma jeden komentarz

  1. Małgorzata

    Genialne! Nie mogę się uwolnić! Zwłaszcza „Shiva”!

Dodaj komentarz