IKS

Kury zapraszają na „Wiosenna Deprecha Tour” | org. Dancin’ Shoes Gigs

Wiosenna Deprecha Tour – Kury grają Polovirus! Po listopadowym powrocie, Kury nie zamierzają się zatrzymać na jednym koncercie i wyruszają w Polskę!

📅 18.04.2024, Warszawa (Proxima)
📅 19.04.2024, Zabrze (CK Wiatrak)
📅 23.05.2024, Lublin (Fabryka Kultury Zgrzyt)
📅 24.05.2024. Kraków (Kwadrat)
🎟 Bilety: Biletomat

 

Zespół Kury został założony w kwietniu 1992 roku przez Tymona Tymańskiego, Piotra Pawlaka, Annę Lasocką i Jacka Oltera. Pierwsza płyta, tego wywodzącego się ze środowiska yassowego zespołu, została wydana w 1995 roku. Trzy lata później zespół wydał kultowy album “P.O.L.O.V.I.R.U.S.”, który spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem krytyki i sprzedał się w nakładzie ponad 25 000 egzemplarzy. P.O.L.O.V.I.R.U.S. przez kilka lat był nieosiągalny na rynku w związku z wyczerpaniem nakładu. Płyta dostała sześć nominacji do Fryderyków 1998 i została nagrodzona w kategorii Najlepsza Alternatywna Płyta Roku.

 

Na trasie Wiosenna Deprecha, Kury wystąpią w następującym składzie:

  • Ryszard Tymon Tymański
  • Piotr Pawlak
  • Jacek Prościński
  • Szymon Burnos
  • Olaf Deriglasoff
  • Jerzy Mazzoll

 

P.O.L.O.V.I.R.U.S. – druga płyta zespołu Kury z 1998 wydana nakładem Biodro Records. Album spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem krytyki i sprzedał się w nakładzie ponad 25 000 egzemplarzy. P.O.L.O.V.I.R.U.S. przez kilka lat był nieosiągalny na rynku w związku z wyczerpaniem nakładu i zawieszeniem działalności Biodro Records. Płyta dostała sześć nominacji do Fryderyków 1998 i została nagrodzona w kategorii Najlepsza Alternatywna Płyta Roku. Płyta pojawiła się ponownie na rynku w 2003 roku na CD, winylu i kasecie nakładem S7 Records

IKS
Udostępnij i poleć znajomym!

Dodaj komentarz