IKS

Jarek Szubrycht | Warszawa-Ursus | 13.12.2023 | org. Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy [Spotkanie autorskie]

Jarek-Szubrycht-spotkanie

Zapraszamy na spotkanie autorskie z intrygującym Jarkiem Szubrychtem, dziennikarzem muzycznym.

📅 13.12.2023 | Biblioteka Publiczna im. W. J. Grabskiego w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, ul. Plutonu Torpedy 47

Godzina: 18:00

 

Rozmowa będzie toczyć się wokół jego najnowszej książki „Skóra i ćwieki na wieki. Moja historia metalu”. Jest to nie tylko opowieść o muzyce heavymetalowej, jej historii i kulturowym oddziaływaniu, ale także szerokie społeczne tło: pretekst do wspomnienia polskich przemian ustrojowych, napięć pomiędzy prowincją a dużymi miastami, ruchów emancypacyjnych, rewolucji technologicznej i jej wpływu na obieg muzyki oraz informacji itd. To także rozmowa o sile wspólnoty i kolektywnego działania.

 

Jarek Szubrycht – dziennikarz “Gazety Wyborczej”. Twórca i redaktor naczelny magazynu o polskiej muzyce “Gazeta Magnetofonowa” (2015-2020). Prowadzi autorską audycję “Wszystko w sam raz” w Antyradiu. Autor i tłumacz książek o tematyce muzycznej oraz biografii – m.in. Andrzeja Zauchy, Vadera, Slayera i Maryli Rodowicz. Autor tekstów piosenek, emerytowany wokalista metalowy, współpracownik Mystic Festival, największego polskiego festiwalu z metalem i okolicami.

 

 

IKS
Udostępnij i poleć znajomym!

Dodaj komentarz