IKS

Godzina Sezamkowa [z cyklu: “Na jednym wózku”]

Zawsze chciałem być radiowcem. Jako dzieciak nagrywałem swoje audycje na magnetofonie, uwielbiałem robić składanki na kasetach, których potem słuchałem STANOWCZO ZBYT GŁOŚNO na walkmanie, ale jakoś nigdy swojej edukacji czy życia zawodowego nie popchnąłem w tę stronę. Ma to swoją niezaprzeczalnie dobrą stronę – traktując to jako zabawę, pasję czy hobby nie muszę patrzeć na ekonomiczny walor kolejnych odcinków mojej audycji. Być może na tym przede wszystkim polega moja niezależność.

 

zdj. materiały prywatne Michała „Sezamka” Borowskiego

 

W 2010 r. dołączyłem do Studenckiego Studia Radiowego EGIDA, która działa pod patronatem Uniwersytetu Śląskiego, gdzie z przerwami realizowałem autorską audycję „Godzina Sezamkowa” do 2016 r.

Potem – wiecie – dorosłe życie, prace, kredyty, dzieci… Pod koniec 2020 r. na fejsie mignęła mi informacja, że tworzy się w Chorzowie nowe, niezależne radio intenetowe – Radio Klang. Dołączyłem do tej ekipy wskrzeszając Godzinę Sezamkową, a w zasadzie dając jej nowe życie. Pierwotnie koncepcja audycji nawiązywała wprost do słynnego programu dla dzieci „Ulica Sezamkowa”. Każdy odcinek trwający 60 minut miał swojego „sponsora”, którym były literki (przerobiłem cały alfabet), cyferki, czasem jakiś absurdalny temat przewodni, itd. Dzisiaj koncentruję się po prostu na zapraszaniu ciekawych gości, a przede wszystkim na wyszukiwaniu nowych świetnych artystów. Nazwa została, bo jestem z nią bardzo związany, nawet poprzez mój pseudonim, i wciąż uważam, że jest świetna  🙂  A może to goście stali się dzisiaj po prostu  „sponsorami” kolejnych odcinków..?

 

 

Po upadku Radia Klang zasiliłem szeregi jakże wesołej kompanii jaworskiego radia Zamek Nadaje.

Dalej korzystałem z gościnności Chorzowskiego Centrum Kultury, skąd łączyłem się z zamkowymi serwerami. Dosłownie przed chwilą stałem się dumnym i szczęśliwym posiadaczem własnego studio, które jest zlokalizowane w podziemiach katowickiego Nest Studio. Daje mi to niesamowity komfort tworzenia i kopa do realizowania kolejnych pomysłów. Z tyłu głowy coraz natrętniej pojawia się myśl, że czas zaatakować YouTube i zacząć tworzyć rzeczy skrojone na miarę dzisiejszych czasów. Choć przyznam, że może dziś już archaiczna, ale wciąż wyjątkowa i intymna formuła radia, jest mi chyba dalej najbliższa.

 

LINK  —>      https://radio.zameknadaje.pl/podcast/godzina-sezamkowa/

 

widok strony internetowej Zamek Nadaje

 

Działam również na facebooku, Spotify oraz Instagramie:

 

Facebook:

Spotify:

 

 

Instagram:

LINK  —>   https://www.instagram.com/sezamekmichal/

 

 

Interesuje mnie alternatywa, rock, metal, zespoły poszukujące, niebanalne, które mają w sobie coś wyjątkowego. Lubię też wycieczki w przeszłość, rozmowy z twórcami muzyki stanowiącej soundtrack mojego nastoletniego życia. Najczęściej bardzo nie lubię mainstreamu, bo z reguły jest okropnie przeiwdywalny i nudny. Dlatego staram się temu przeciwstawiać na miarę swoich możliwości.

 

Michał „Sezamek” Borowski

 

 

IKS
Udostępnij i poleć znajomym!

Dodaj komentarz