IKS

Festiwal Kultur Świata, Grodzisk Mazowiecki i Warszawa, 19-23.07.2023 [Polecane wydarzenie]

W dniach 19-23 lipca w Grodzisku Mazowieckim i Warszawie odbędzie się wyjątkowe  wydarzenie – Festiwal Kultur Świata. To efekt współpracy podwarszawskiego miasta Grodzisk Mazowiecki z francuskim miastem partnerskim Por-sur-Saone oraz samą stolicą Polski. Wystąpią zespoły taneczno-muzyczne z ciekawych zakątków świata m.in. zespoły bębniarskie z Senegalu, Chile, Armenii i Meksyku. Poza tym lokalna, świetna reprezentacja muzyczna z Polski.

W widowisku wystąpi m.in. Ballet Jammu z Senegalu, który powstał w Dakarze w 2008 roku. To połączenie zespołu folkowego ze szkołą tradycyjnej muzyki i tańca. Do grupy należą młodzi muzycy i tancerze ze wszystkich grup etnicznych w Senegalu, którzy prezentują najbardziej tradycyjne tańce regionu. Ich przedstawienia łączą energiczne ruchy i spektakularne akrobacje w rytmie Mbalax, który uzyskuje się dzięki bębnom Sabar, używanym od wieków przez senegalskich Wolofów.

 

Ponadto na grodziskiej i warszawskiej scenie wystąpi zespół Vallarta Azteca z Meksyku – zespół powstał w 2003 roku i uznawany jest za grupę reprezentującą esencję meksykańskiej tradycji. Reprezentowali Meksyk w najważniejszych międzynarodowych festiwalach folklorystycznych. Zespół ma szeroki repertuar tańców narodowych, reprezentujących różnorodność regionu, zachowując przy tym autentyczny i tradycyjny charakter.

 

 

Grupo Tongariki z Chile to kolejny fenomenalny skład młodych artystów, podczas występu których możemy dostrzec dużą jakość muzyków i tancerzy oraz ich ogromne doświadczenie w dziedzinie folkloru. Ich twórczość ma na celu ocalenie folklorystycznego i kulturowego dziedzictwa Rapa Nui. Ich występy przedstawiają tańce przodków, historie i pieśni, które znajdują odzwierciedlenie w efektownym, dynamicznym i zabawnym show. Zespół brał udział w różnych wydarzeniach folklorystycznych i kulturalnych na wielu scenach krajowych i międzynarodowych.

 

W ramach Festiwalu Kultur Świata w Grodzisku Mazowieckim odbędą się liczne imprezy towarzyszące m.in. warsztaty czy wystaw. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

 


 

Kliknij i obserwuj nasz fanpage👉 bit.ly/Nasz-Facebook1

Kliknij i obserwuj nasz Instagram 👉 bit.ly/nasz-instagram1

IKS
Udostępnij i poleć znajomym!

Dodaj komentarz