IKS

Dorian Electra | Proxima, Warszawa, 18.01.2024 | org. Live Nation Polska [Polecane wydarzenie]

dorian-electra-koncert

Już 18 stycznia 2024 roku w warszawskim klubie Proxima wystąpi niezwykły artysta Dorian Electra

Dorian Electra to queerowy artysta, nie identyfikujący się z żadną z płci dlatego też używa wobec siebie zaimka „my”. Dorian słyną z nietypowego przywiązania do ekstrawaganckich strojów i jeszcze ciekawszych koncertów. 

 

📅18.01.2024
📍Warszawa, Proxima, drzwi 18:00

 

Bilety: 105 zł dostępne w największych bileteriach

 

Muzykę Dorian Electra jest połączeniem nowoczesnych odmian popu (m.in. electropopu, synthopopu czy hyperpopu) z muzyką eksperymentalną. Pojawiają się tu echa takich gatunków jak trap, EDM czy bubblegum bass. To swego rodzaju nowa odmiana muzyki elektronicznej, zapoczątkowana przez przykładowo Charli XCX. Wyrosła z internetowych eksperymentów zawiera w sobie cząstkę nieprzewidywalności, dzięki czemu koncerty Dorian Electra zawsze są niezapomnianym przeżyciem.

 

zdj. materiały promocyjne Live Nation

 

Dorian Electra promują swój najnowszy krążek „Fanfare”. “Fanfare” zdobył szereg pochwał krytyków od Billboard, VMan, Dazed, The Needle Drop i innych. Trzeci studyjny album Electry bada relacje paraspołeczne, od roszczeń, jakie wysuwamy wobec życia celebrytów, po obsesję, bałwochwalstwo i popkulturę jako współczesną mitologię. Zaciera granice między miłością i nienawiścią, kultem i kontrolą. Został napisany wspólnie z wieloletnimi współpracownikami Clarence Clarity i Weston Allen, Casey MQ, Count Baldor i Jamie Reynolds z Klaxons. “Fanare” łączy dźwięki od popu do metalu, jazzu i klasyki – nadając im wszystkim wyraźną perspektywę Dorian Electra.

 

Ci, którzy jeszcze nie zostali oświeceni, muszą powrócić do dwóch pierwszych albumów Electry – budujący świat album “Flamboyant” z 2019 roku i ostry, prowokujący “My Agenda” z 2020 roku. Muzyka Dorian po mistrzowsku łączy w sobie różne gatunki, w tym pop, metal, jazz, muzykę średniowieczną, epicki barok, klasykę, EDM i wiele innych. To dlatego byli w stanie współpracować z tak szeroką gamą artystów, takich jak: Lady Gaga, Tove Lo, Charli XCX, 100 gecs, The Village People, Pussy Riot, Rebecca Black i nie tylko. Electra spędzili większość 2022 roku zajmując się pracą nad swoim nadchodzącym projektem, w którym bada społeczno-polityczne skutki kultury internetowej i rozwój relacji paraspołecznych.

 

 

 


 

Obserwuj nas w mediach społecznościowych:

👉 Facebook

👉 Instagram

👉 Twitter

IKS
Udostępnij i poleć znajomym!

Dodaj komentarz