IKS

Datûra, Worms of Senses, Traces to Nowhere | 09.08.2024 Warszawa, Hydrozagadka | org. Deerhunter Booking

Datura - koncert

Klub Hydrozagadka oraz Deerhunter Booking serdecznie zapraszają na wieczór z trzema polskimi zespołami, z których każdy wydał w bieżącym roku bardzo udane wydawnictwo. Posłuchamy warszawskich grup: DATÛRA, TRACES TO NOWHERE oraz sosnowieckiego WORMS OF SENSES. Jeśli 9 sierpnia akurat będziecie przebywać w Warszawie, wysoce rekomendujemy Wam spędzenie tego wieczora w Hydrozagadce.

 

📅 09.08.2024 | Warszawa, Hydrozagadka (wydarzenie)
🎟  Sprzedaż biletów w cenie 50/60 zł ( w zależność od momentu kupna) rozpocznie się wkrótce.

 

DATÛRA – [Post-metal] [Warszawa, PL]

Datûra to mieszanka post-metalu, progresji i dark-folku; to hipnotyczne melodie i opowieści z pogranicza snu i jawy; dzikie rytmy i krzyki rozpaczy otulone kojącymi śpiewami i atmosferycznymi gitarami. Skład powstał w Warszawie w 2020 r., a w grudniu 2022 r. wydał debiutancki mini-album zatytułowany Datûra. W czerwcu 2024 zespół wydał longplay zatytułowany „Obsidian”, który z miejsca został świetnie przyjęty przez prasę i słuchaczy. 9 sierpnia w Hydrozagadce będzie możliwość posłuchania tego najnowszego materiału na żywo.

 

Nasza recenzja albumu „OBSIDIAN” –> TUTAJ

 

 

WORMS OF SENSES [Alternative Rock] [Sosnowiec, PL]

O czym jest “Give Up!” mówi zespół: “Przekaz „Give Up!” to czysta zabawa, nie ma tu ciężkich znaczeń. Nawet jeżeli są teksty o lękach, kompleksach, czy walce ze stagnacją, to wszystko pretekst, żeby posklejać kilka brył, a potem zeszlifować kanty i zobaczyć w tym nową rzecz. „Give Up!” nie ma praktycznego zastosowania, to nie otwieracz do puszek, narzędzie do zabawy, transportu, ani odpoczynku. To forma kreatywnej wyżywki.” Worms of Senses powstał w 2014 roku i wydał debiutancką EPkę “Exhibit Heart”, ale wkrótce potem projekt został zahibernowany. W 2023 roku zespoł się reaktywował i grupa wydała własnym sumptem płytę, której materiał przeleżał wiele lat w szafie – stąd jego nazwa “Archives”. Teraz Worms of Senses skomponowali i nagrali nowe utwory, które ukazały się na płycie “Give Up!”. Za jej wydanie odpowiada wytwórnia Music Corner Records.

 

Nasza recenzja albumu “GIVE UP!” –> TUTAJ

 

TRACES TO NOWHERE [Alternative Metal // Post Rock // Post-Metal] [Warszawa, PL]

Stołeczna grupa Traces to Nowhere jest świeżo po wydaniu bardzo udanego albumu Lost Tribe. Muzyczne ścieżki prowadzą donikąd, ale też do autorskiego połączenia post rocka z post metalem, przestrzeni z ciężarem.

 

Grają bardzo rzadko, więc tym bardziej warto ich zobaczyć.

 

IKS
Udostępnij i poleć znajomym!

Dodaj komentarz