IKS

Alternativepop.pl [z cyklu: “Na jednym wózku”]

anternativepop-polecamy

Stronę założyłem w maju 2001 roku jako Alternative Pop. Impulsem było to, że nie udało mi się znaleźć w Sieci miejsca, do którego mógłbym się przyłączyć i pisać o muzyce, którą się interesowałem. Inspirowała mnie audycja „Romantycy Muzyki Rockowej” emitowana w Drugim Programie Polskiego Radia w latach 1985-1990, a także muzyka opisywana w latach 80. w rubryce „Mroczni niezależni” przez Przemysława Mroczka w „Magazynie Muzycznym”.

 

 

Indywidualna strona szybko przekształciła się w forum, do którego zgłaszali się chętni, by pisać o podobnej muzyce.

Od 2002 do 2015 funkcjonował już pełną gębą serwis internetowy Alternativepop.pl, w którym swoje teksty publikowało kilkudziesięciu autorów. Dla serwisu Alternativepop.pl w sumie powstało kilka tysięcy tekstów – recenzji muzycznych, relacji z koncertów, wywiadów z muzykami i innych artykułów, nie licząc newsów. Obejmowaliśmy patronat nad imprezami (m.in. Castle Party)  i płytami (m.in. Variete, Clan of Xymox). Stale współpracowaliśmy z wieloma niezależnym wytwórniami płytowymi. W  2015 roku strona zawiesiła swoją działalność.

 

 

W 2019 roku nawiązałem współpracę z internetowym Gdynia Radio, dla którego prowadziłem przez ponad rok audycję „Alternativepop.pl”, w której prezentowałem muzykę z kręgu new romantic, synth pop, 80s, post-punk.

Po roku audycję przeniosłem na platformę Mixcloud, gdzie ukazywały  się premierowe podcasty. Łącznie powstało 77 audycji i podcastów. W 2022 podjąłem prace nad powrotem strony Alternativepop.pl do Sieci. Nowa strona została uruchomiona w styczniu 2023 roku a po kilku miesiącach przyjęła postać „Alternativepop.pl – Magazyn Autorów”.

 

 

Tematyka strony, promocja artystów

„Alternativepop.pl – Magazyn Autorów” to dzisiaj przede wszystkim nowy magazyn z nowymi artykułami, które pojawiają się od stycznia 2023 roku, ale znajdziecie w nim również część tekstów ze starego serwisu Alternativepop.pl. „Alternativepop.pl – Magazyn Autorów” jest miejscem, w którym mogą spotykać się autorzy niezależnie od swojego światopoglądu i innych różnic pozamuzycznych po to, żeby dzielić się swoimi wrażeniami z odsłuchanych płyt, uczestnictwa w koncertach i inspirować tym innych oraz siebie nawzajem. Muzyka ma łączyć a nie dzielić.

Oprócz tradycyjnej tematyki, od której wszystko się zaczęło jeszcze w 2001 roku – czyli muzyki new romantic, synth-pop, 80’s, cold wave, post-punk, new wave – w nowym wydaniu strony skupiamy się również na pisaniu o muzyce z kręgu dream pop, shoegaze, indie pop, art pop, art rock, sophisti-pop, jazz-pop, ale także inteligentnej elektroniki. Na „Alternativepop.pl – Magazyn Autorów” przypominamy zarówno stare płyty, głównie z lat 80., ale chętnie wspieramy nowych i debiutujących Artystów, którzy tworzą bliską nam muzykę i będą chcieli znaleźć się na naszych łamach. Zastrzegam sobie jednak prawo do arbitralnego decydowania czy dana muzyka pasuje do tematyki strony, czy nie. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie w zakładkach „o stronie” i „kontakt”.

 

Strona posiada również fanpage na facebooku –> TUTAJ

 

 

Andrzej Korasiewicz, redaktor naczelny „Alternativepop.pl – Magazyn Autorów”

 

IKS
Udostępnij i poleć znajomym!

Dodaj komentarz